YAMAÇ PARAŞÜTÜ NEDİR , NASIL YAPILIR?

YAMAÇ PARAŞÜTÜ NEDİR , NASIL YAPILIR?

Yamaç Paraşütü sporu, ilk bakışta serbest atlama paraşütüne benzeyen bir paraşüt ile uçak yerine, yüksek bir tepeden koşulmak sureti  ile havalanmaktır.

Eğimli ve yüksek bir tepeye açık olarak serilen paraşüt, pilotun koşmaya başlaması ile hava ile dolar ve pilotla birlikte havalanır. Uçuşların süresi kullanılan malzemenin performansı ve pilotun tecrübesine bağlı olarak kilometrelerce/saatlerce sürebilir.

Ölüdeniz ofisimizden klimalı lüks araçlarımızla konforlu bir şekilde yaklaşık 30 dk lık bir süre de atlama noktasına vardıktan sonra, burada bulunan 1700 mt,1800 mt ve 1965 mt pistlerinden Rüzgar yönü ve şiddetine bağlı olarak ekibimiz kalkış yapacağı pisti belirliyorlar.

 

     Kalkış yapacağınız piste ulaştıktan sonra dinlenmek ve ihtiyaçlarınızı karşılamak veya resim çekmek için zamanınız olacak.

Pilotunuz ile tanıştıktan sonra pilotunuz sizi uçuş için hazırlayıp kısa bir kalkış brifinginden hemen sonra kalkış için yerinizi alıp bir kaç adım koşma ile ayaklarınızın yerden kesildiğini fark edeceksiniz. Kalkıştan hemen sonra arkanıza yaslanın kollarınızı açın kuşlar gibi ve o muhteşem Ölüdeniz manzarası ile birlikte tertemiz havayı ciğerlerinize çekin.

Pilotunuz uçuş süresince havada sizin için bu çok özel anları fotoğraf ve video ile ölümsüzleştirecektir. Dilerseniz bu fotoğraf ve videoları inişten hemen sonra sonra izleyip alabilirsiniz. hayatımda biraz adrenaline ihtiyacım var diyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz.

 

     Yaklaşık 30-40 dakikalık adrenaline yüklü uçuşun ardından ölüdeniz plajına iniyoruz. İniş için yapmanız gereken tek şey pilotunuzun komutu ile ayağa kalkmak ve bir kaç adım atmanız yeterli olacaktır. Adeta kuş misali konacaksınız.

Sonuç olarak yamaç paraşütü doğru ekipman ve uzman kişiler ile yapıldığında neredeyse riski yok denecek kadar azdır. Hatta dünyanın en güveli hava taşıtlarının başında gelir.

O halde ne duruyoruz ? Haydi uçalım.

 

Yamaç Paraşütü kimlere uygun değildir ?

100 KİLOGRAM ÜSTÜ KİŞİLER 

100 KG ALTI FAKAT KOŞAMAYACAK OLAN KİŞLER

HAMİLE OLAN BAYANLAR

PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞI OLANLAR

AŞIRI ALKOL VEYA HERHANGİ MADDE VEYA İLAÇ  TESİRİ ALTINDA OLAN KİŞİLER

 

YANIMDA NE GETİRMELİYİM ?

Uçusa gelirken mevsime bağlı olarak şort,tişört,güneşgözlüğü varsa spor ayakkabısı getirilmesi gerekmektedir.

Eğer spor ayakkabınız yoksa biz temin ediyoruz.

 

Uçuşta Yanınızda BULUNMAMASI Gerekenler.

Bozuk para, anahtar,cep telefonu, şahsi kameralar bunların tümü uçuş güvenliği açısından  yasaktır.

Dilerseniz uçuş öncesi özel eşyalarınızı pilotumuza veya ofisimizde bulunan yetkiliye bırakabilir, Yamaç Paraşütü Uçuşu ardından geri alabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK PİLOTUNUZU SEÇEBİLİRSİNİZ...

BURAYA TIKLAYARAK HEMEN REZERVASAYON YAPTIRABİLİRSİNİZ...